System Tiserec składa się z:
- Imitacji powłok – do wyboru klienta pozostają imitacje:
- drewna – pięć rodzai: powłoka mineralna nieelastyczna, akrylowa elastyczna na styropianie o grubości 10 mm, akrylowa elastyczna bez styropianu o grubości 3 mm , powłoka palona (zwęglona), bale o grubości 30 mm
- cegły
- ryfli
- okiennic
- Bejcy – lakierobejcy. Systemowa bejca jest produktem wodnym służy do barwienia powłok na wybrany kolor. Jest warstwą finiszową. Dwukrotne malowania powierzchni zakańcza proces aplikacji.
- Zaprawy spoinującej. Zaprawa służy do wykończeń systemu (wykonywania uszczelnień pomiędzy powłokami, fug (o ile klient zdecyduje się na montaż z systemem fug), wykonywania łączeń w ościeżach, glifach, narożnikach, wykonywania uszczelnień na zakończeniach i obrzeżach systemu. Sprzedawany jest w kolorze białym dla powłok do malowania lub w kolorze powłok jeśli klient zamówi powłoki malowane.
- Kleju w pianie – rekomendowanego kleju do aplikacji powłok. Kleju akrylowego KA2020, lub mineralnego KS2020 w zależności od wyboru sposobu aplikacji.
- Gruntu D – sprzedawanego do powłok mineralnych w celu zagruntowania przyklejonych powłok przed nałożeniem bejcy. Dotyczy tylko powłok mineralnych.
Do wykonania systemu Tiserec potrzebujemy:
1 Produkty:
- wybraną imitację np powłokę mineralną,
- klej w pianie,
- grunt D,
- bejcę,
- zaprawę spoinującą.
Bejca Zaprawa spoinująca Klej w pianie
2 Narzędzia:
Pistolet do piany Puste kartusze do silikonu nóż introligatorski kątownik i pędzel paca z papierem ściernym pistolet do silikonu wałek szpachelka poziomica
Wykorzystanie poszczególnych narzędzi można zobaczyć na filmach instruktażowych TU
- Pistolet do piany przyda nam się jeśli zdecydujemy się kleić powłoki na pianę w kleju
- Puste tuby po silikonie posłużą do wypełnienia zaprawą spoinującą z której będziemy ją wyciskać do uszczelnień deski
- Za pomocą pacy z papierem wyrównamy cięte nożem lub piłką powłoki, oraz przygotujemy kąty pod narożniki
- Wałkiem z kolei dociśniemy powłoki do ściany.