Opublikowano 1 komentarz

Narzędzia i produkty niezbędne do wykonania imitacji

System Tiserec składa się z:

 1. Imitacji powłok – do wyboru klienta pozostają imitacje:
  • drewna – pięć rodzai: powłoka mineralna nieelastyczna, akrylowa elastyczna na styropianie o grubości 10 mm, akrylowa elastyczna bez styropianu o grubości 3 mm , powłoka palona (zwęglona), bale o grubości 30 mm
  • cegły
  • ryfli
  • okiennic
 2. Bejcy – lakierobejcy. Systemowa bejca jest produktem wodnym służy do barwienia powłok na wybrany kolor. Jest warstwą finiszową. Dwukrotne malowania powierzchni zakańcza proces aplikacji.
 3. Zaprawy spoinującej. Zaprawa służy do wykończeń systemu (wykonywania uszczelnień pomiędzy powłokami, fug (o ile klient zdecyduje się na montaż z systemem fug), wykonywania łączeń w ościeżach, glifach, narożnikach, wykonywania uszczelnień na zakończeniach i obrzeżach systemu. Sprzedawany jest w kolorze białym dla powłok do malowania lub w kolorze powłok jeśli klient zamówi powłoki malowane.
 4. Kleju w pianie – rekomendowanego kleju do aplikacji powłok. Kleju akrylowego KA2020, lub mineralnego KS2020 w zależności od wyboru sposobu aplikacji.
 5. Gruntu D – sprzedawanego do powłok mineralnych w celu zagruntowania przyklejonych powłok przed nałożeniem bejcy. Dotyczy tylko powłok mineralnych.

Do wykonania systemu Tiserec potrzebujemy:

1 Produkty:

 • wybraną imitację np powłokę mineralną,
 • klej w pianie,
 • grunt D,
 • bejcę,
 • zaprawę spoinującą.

2 Narzędzia:

Wykorzystanie poszczególnych narzędzi można zobaczyć na filmach instruktażowych TU

 1. Pistolet do piany przyda nam się jeśli zdecydujemy się kleić powłoki na pianę w kleju
 2. Puste tuby po silikonie posłużą do wypełnienia zaprawą spoinującą z której będziemy ją wyciskać do uszczelnień deski
 3. Za pomocą pacy z papierem wyrównamy cięte nożem lub piłką powłoki, oraz przygotujemy kąty pod narożniki
 4. Wałkiem z kolei dociśniemy powłoki do ściany.
Opublikowano Dodaj komentarz

Imitacja okiennic

Na zamówienie klienta wykonujemy imitacje okiennic. Produkt wykonywany jest pod zamówienie (według wymiarów zleconych). Proces składania zamówienia rozpoczyna się od dokładnego wymierzenia potrzebnych okiennic i podania ilości sztuk .

Na tej podstawie wykonujemy wycenę. Po akceptacji przez klienta wystawiamy fakturę proforma. Do realizacji przystępujemy po otrzymaniu przelewu. Termin realizacji do 10 dni roboczych. W sezonie może ulec zmianie. W takim przypadku uzgadniamy z klientem datę wysyłki.

Okiennice wykonywane są na bazie płyt styropianowych 5 cm grubości. Układ powłok imitujących drewno jest standardowym wzorem. Jest jednak możliwość wykonania wzoru według zamówienia klienta. Grubość poszczególnych “desek” klejonych również może być uzgodnione.

Do okiennic możemy załączyć (w opcji standardowej nie występują) imitacje zawiasów.

Rysunek przedstawia sposób właściwego zwymiarowania okiennic.

Wymiary A,B i C w standardzie dobieramy sami. Jeśli klient chce dokonać zmiany należy podać własne dane:

A – Szerokość deski (są one klejone szczebelkowo – z niewielką zakładką). Powinny mieć tak dobrany wymiar, aby wszystkie zmieściły się w ramie. Na grafice poniżej przedstawiamy schemat przekroju przez okiennicę z właściwie dobranymi szerokościami oraz błędny układ. Dochodzi wtedy do sytuacji , w której ostatnia deska nie mieści się w ramie. Docięta do wymiaru – wizualnie robi niekorzystne wrażenie, źle zaprojektowanej okiennicy.